از این به بعد قرار هستش مصاحبه هایی که با نفرات برتر ارشد رشته مون شده رو تو وبلاگ قرار بدم. شاید این مصاحبه ها بهانه ای باشه که با مقطع ارشد رشته مون بیشتر آشنا بشیم و هم انگیزه ای باشه برای ادامه تحصیل بچه ها. ( مصاحبه رو میتونید از قسمت ادامه مطلب ببینید )
                        -------------------------------------------------------------------
                        -------------------------------------------------------------------
                            نفر سوم ارشد حسابداری آقای غلام حسن زارع
                        مالی........................................ % 87
                              ریاضی...................................... % 58
                              صنعتی..................................... % 30
                              حسابرسی................................ % 78
                              زبان.......................................... % 25
                              میانگین...................................... %56
                        ------------------------------------------------------
                        ------------------------------------------------------

آقای غلام حسن زارع موفق به کسب رتبه 3 در آزمون کارشناسی ارشد سال 87 شده اند،به همین منظور مصاحبه ای را با ایشان انجام داده ایم:

1.با سلام،ضمن عرض تبریک به مناسبت کسب رتبه برتر توسط شما،لطفا کمی خودتان را معرفی کنید (ورودی چه سالی هستید،معدلتان چقدر است،در آینده به کدام دانشگاه می روید؟

بنده غلام حسن زارع هستم،در سال 1364 در شیراز متولد شدم در دوره ی دبیرستان در رشته ی ریاضی فیزیک تحصیل کردم و در سال1383وارد دانشگاه شیراز شدم،معدل دوره ی کارشناسیم 40/17 است و به خاطر علاقه ام به دانشگاه شیراز و آینده علمی و کاری ام دانشگاه شیراز را برای ادامه تحصیل انتخاب کردم.


2.یکی از دغدغه های اصلی داوطلبان کنکور ارشد سردرگم شدن در رابطه با برنامه ریزی مناسب است. برنامه ریزی که بتواند آنها را به هدفشان برساند، نحوه­ی مطالعه و برنامه ریزی درسیتان به چه صورت بود که شما را به هدفتان رساند؟استفاده بهینه از وقت محدودی که در اختیار داشتیم(با توجه به مشغول بودن به کارهای حسابداری و حسابرسی و همچنین تدریس)به من خیلی کمک کرد.ولی خوب مطالعه ی درسی ام به گونه ای بود که تنوع در خواندن مطالب گوناگون،خسته نکردن خودم با مطالعه افراطی و همچنین استفاده از منابع درسی مناسب به من خیلی خیلی کمک کرد


3.دغدغه ی دیگر داوطلبان ندانستن و یا نشناختن منابع جامع برای کنکور ارشد است. به همین دلیل ممکن است از منابعی استفاده کنند که به کار آن ها نیاید. شما از چه منابعی برای دروس مختلف استفاده کردید؟
(به عنوان مثال دروس مالی)
منابعی که مطالعه کردم،منابعی بود که تمام کسانی که در دانشگاه شیرلز قصد کنکور دادن داشتند،استفاده می کردند.به عنوان مثال برای دروس مالی :کتاب مروری جامع بر حسابداری مالی،استانداردهای حسابداری(نشریه 160)،تست های استانداردهای حسابداری و..... را مطالعه کردم.


4.در مورد درس حسابداری صنعتی چطور؟
کتاب های صنعتی 1،2،3،جمشید اسکندری و کتاب
صنعتی عثمانی را مطالعه کردم
5.چه منابعی را برای حسابرسی مطالعه کردید؟کتاب های اصول حسابرسی 1و2 سازمان حسابرسی ،نشریه 124 استانداردهای حسابرسی ایران،تست های استانداردهای حسابرسی ایران تالیف جمشید اسکندری
6.در مورد درس حسابداری پیشرفته بفرمایید؟
برای این درس کتاب مخصوص به آن را
نخواندم و این درس را هم مثل بقیه ی دروس مالی خواندم

7.از چه منابعی برای درس زبان استفاده کردید؟
کتاب 504 واژه،گرامر در حد زبان عمومی(کتاب
آرمان اشراقی)و با توجه به بهینه کار کردن برای کنکور و استفاده ی صحیح و منطقی از وقتم چه قبل از کنکور چه در سر جلسه ی کنکور از زبان تخصصی چشم پوشی کردم و روی زبان عمومی وقت گذاشتم! 
8.در مورد ریاضی و آمار چطور؟
از کتاب ریاضی آمار هادی رنجبران استفاده کردم،البته چون رشته
دبیرستانی ام ریاضی و فیزیک بود،برای ریاضی و آمار وقت زیادی صرف نکردم ولی به بقیه ی دانشجویان توصیه میکنم که کتاب های ریاضی و آمار را حتما مطالعه کنند.
9.چه توصیه­ای برای داوطلبان ارشد سال 88 و دانشجویان سال های پایین تر دارید؟
برای موفقیت
در کنکور از سال سوم دید خود را طوری قرار دهند که می خواهند کنکور بدهند و روی درس ها (به خصوص دروس تخصصی) مطالعه ی مفهومی و دقیق داشته باشند تا پایه ی خود را تقویت کنند. همچنین به نظر من مهم ترین عامل این است که"شخص بخواهد قبول شود و خود را باور کند"
10.در پایان اگر صحبتی دارید بفرمایید
از خانواده ام و کلیه ی اساتید و دوستانم که من را در راه
رسیدن به این موفقیت کمک و راهنمایی کردند،کمال تشکر را دارم،همچنین از شما که این مصاحبه را ترتیب دادید متشکرم و برای تمامی دانشجویان آرزوی موفقیت و سربلندی دارم
با تشکر از وقتی که در اختیار ما قرار دادید و انشاا... همواره موفق باشید.
درصد های ایشان :مالی 87%،ریاضی 58%،زبان25%،صنعتی30%،حسابرسی 78%


انجمن علمی بخش حسابداری دانشگاه شیراز